Візуалізація: Природний приріст/скорочення населення в Україні, 1990-2015

Днями Райан Хафен опублікував бібліотеку geofacet, котра є доповненням чи б пак розширенням для ggplot2, і дозволяє створювати власні сітки для розташування панелей із small multiples.

природний приріст/скорочення населення в Україні

природний приріст/скорочення населення в Україні

Тобто на додачу до facet_wrap() та facet_grid() додає функцію facet_geo(), що дозволяє впорядковувати панелі із графіками таким чином, що їхнє розташування буде відтворювати розташування регіонів, країн, штатів, областей, міст на карті.

Що це дає?

  1. Кожна панель може репрезентувати масив даних замість одного значення, як на карті.

  2. Кожна панель може містити будь-яку візуалізацію, котру можна зробити за допомоги ggplot2.

  3. Розташування панелей може відтворювати будь-яку топологію - країни певного регіону, регіони певної країни чи райони міста.

Створені в такий спосіб візуалізації поєднують в собі властивості карти та графіку, вони дозволяють створювати small multiples із великою кількістю даних і при цьому надають можливість простежувати регіональні тренди.

У самій бібліотеці geofacet є шаблони для розташування американських штатів та країн ЄС. Але на додачу до бібліотеки Райан Хафен опублікував також інструмент Geo Grid Designer, котрий дозволяє конструювати власні сітки для будь-яких топологій. Сконструйовані сітки можна додати в бібліотеку для загального користування.


Код і дані на GitHub.

Бібліотека geofacet.

Geo Grid Designer.