Візуалізація: Хроніка чистки банківської системи України

Задля практики вирішив візуалізувати датасет Нацбанку про реорганізацію та ліквідацію банків, простіше - про чистку банківської системи. Не найцікавіший у світі датасет, звісно, але у мене була ідея для візуалізації, і цікаво було перевірити, чи вона спрацює на реальному наборі даних.

хроніка чистки банківської системи України

хроніка чистки банківської системи України

Отже, тут є спроба подивитись на ліквідацію банків як на процес. Котрий починається зазвичай (але не обов’язково) із визнання банку неплатоспроможним та запровадження у ньому тимчасової адміністрації. В разі, якщо тимчасова адміністрація розуміє, що “тут вже нічого не виправити” (з інвесторами банку домовитись не виходить, ніякої стабілізації роботи фінустанови не буде), НБУ ухвалює рішення про ліквідацію банку.

На графіку показані всі банки, ліквідовані НБУ з 2014 року (тобто не показані ті, які було визнано неплатоспроможними, але не ліквідовано). Очевидно, що у 2016 році Нацбанк почав приймати рішення про ліквідацію банку швидше (себто скоротився період від запровадження тимчасової адміністрації до прийняття рішення про ліквідацію).

Але у випадку із цією візуалізацією мені не так цікаві самі дані, як маленькі рішення на зразок положення осей (зверху і зправа замість традиційних знизу і зліва),  оберненої осі Y та інтервалів на цій осі (jenks замість звичних рівних інтервалів типу 0, 100, 200, 300, 400 - дозволяє ліпше зрозуміти розподіл величин).


Код і дані на GitHub.