Минулого року я вперше був консультантом бакалаврського дипломного проєкту на Факультеті прикладних наук Українського католицького університету.

Студентка Вікторія Юзьків придумала генерувати обкладинки для книжок на основ їх текстів. Для прикладу вона вирішила взяти серію книжок Йона Колфера про Артеміса Фаула.

візуалізація структури книг та їх емоційного забарвлення

візуалізація структури книг та їх емоційного забарвлення

Ідея полягала в тому, щоби розпарсити структуру книги і отримати в результаті дерево (глава - абзац - речення). А також принагідно отримати сентимент для кожного абзацу, та ще купу всіляких характеристик (кількість речень в абзаці, довжина речення, кількість слів у реченні, середня довжина слова).

А далі вже ці дані можна використати для генерації обкладинки. І тут діапазон підходів може варіюватися від власне візуалізації структури / сентименту до чистого генеративу, коли характеристики книги використовуються винятково для параметризації алгоритму.

В якості відправної точки ми використовували прекрасний проєкт Стефані Позавек Literary Organism. Це візуалізація структури книги Джека Керуака “На дорозі”.

Literary Organism

Literary Organism

Також гарним дороговказом був проєкт Generative Covers від компанії Variable. Він теж вирішує задачу генерації обкладинок для книжок за допомогою алгоритмів, але в якості вхідних даних тут використовуються не тексти книжок, а їх метадані - кількість сторінок, рік публікації, категорія.

Generative Covers

Generative Covers


Повний текст дипломної роботи на ResearchGate

Репозиторій проєкту на GitHub

Сторінка проєкту на Behance